7% Zwrotu z inwestycji

Gardna Park

To obszar gdzie morze i jezioro schodzą się razem. Znaczący areał projektu Gardna Park, spowodował podzielenie tego terenu na różne strefy. Będą to więc obszary skupionych domków jednorodzinnych, tereny rekreacyjne, miejsca uprawiania sportów, rowerowych, joggingowych, spacerów.

  • Zdala od zgiełku - lecz wiele atrakcji w pobliżu
  • Zdrowotny wpływ JODU
  • Windsurfing, trasa rowerowa, konie
  • Morze i Słowiński Park Narodowy
  • Ruchome wydmy
  • Wędkarstwo i świeże ryby z jeziora
  • Kurorty USTKA, ŁEBA, Dolina Charlotty - koncerty

Dzięki położonej niedaleko (Gardna Wielka) przystani żeglarskiej, można na jeziorze uprawiać sporty żeglarskie, a zlokalizowane w Retowie pole windsurfingowe zaprasza do czynnego uprawiania sportów wodnych. Przepływająca niedaleko rzeka Łupawa jest miejscem organizowania częstych spływów kajakowych. Równocześnie gęsta sieć szlaków turystycznych przebiegających przez Słowiński Park Narodowy udostępnia szerokie parkowe plaże (34 km.) co znalazło odbicie w uznaniu tych terenów plażowych do najspokojniejszych i najczystszych miejsc w Polsce. Wszystko to zaprasza do częstych wędrówek pieszych i rowerowych międzynarodową drogą rowerową R10 (Eurovelo dookoła Morza Bałtyckiego). Miejscowi hodowcy oferują zaprzęgi konne a także jazdę konną łącznie z jej nauką.
Gardna Park to wyłączony obszar o powierzchni 75 hektarów położony na zachodnim skraju doliny gardnieńsko-łebskiej, przylegający do południowej strony polodowcowego jeziora Gardno (2500 hektarów). Jest to wiec znakomite miejsce dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych, zmęczenia wywołane hałasem, stresem i wszelkiego rodzaju dolegliwościami wielkich aglomeracji.
Położenie to, dzięki sąsiedztwu Słowińskiego Parku Narodowego (obszar znajduje się w otulinie parku) jest zabezpieczone przed wszelkimi zakusami uciążliwych inwestycji, hałasu i nadmiernej urbanizacji. Oddalone od większych kurortów miejsce jest blisko związane z morzem około 5km, posiada wszelkie cechy klimatu jezior przybrzeżnych a wzgórza morenowe nadają obszarowi charakter górzysty i pagórkowaty. Obszar znajduje się pomiędzy Ustką, Słupskiem i Łebą, z którymi to miejscowościami posiada komunikację samochodową.

Card image cap

Etap I inwestycji

Card image cap

Etap II inwestycji

Card image cap

Kolejne etapy inwestycji